سلام ، به سایت گروه مهندسی رسام استیل خوش آمدید.

09127228198

09198906993

تهران - شمس آباد - کوچه قریب پلاک 1415

دودبند شیشه ای – دوربند شیشه ای – شیشه دودبند راه پله

دودبند شیشه ای – دوربند شیشه ای – شیشه دودبند راه پله

دودبند شیشه ای - دوربند شیشه ای - شیشه دودبند راه پله

دودبند شیشه ای، دوربند، شیشه دودبند راه پله

گروه مهندسی رسام گلس، با بکارگیری مدرن ترین و مجهزترین دستگاههای ساخت و تولید شیشه دودبند و با در نظر گرفتن ابعاد دقیق محل نصب و نقشه های دقیق مهندسی اقدام به اجرای شیشه دودبند برای ورودی واحدهای آپارتمانی و تجاری می نماید.

در این مقاله می خوانید:

شیشه دودبند محدودیتی در طراحی ندارد و می توان دودبند را مطابق با دکوراسیون محیط اطراف آن طراحی و اجرا نمود تا زیبایی محیطی نیز حفظ و حتی بیشتر نیز شود.
شیشه دودبند می تواند هم ایمنی و هم زیبایی را به محیط کار شما بدهد و فضای آرامی را برای فعالیت ایجاد نماید.
دودبند شیشه ای یک محصول منحصر به فرد است که با وجود استفاده از شیشه در آن، فضای مالکیت شما تامین 

می شود و بر خلاف درب های فلزی محدودیت دیدی برای شما نخواهد داشت.

 شیشه دودبند همچنین در بهبود نور طبیعی و افزایش روشنایی فضای داخل ساختمان می تواند موثر باشد و به عنوان یک پوشش شفاف و ایمن استفاده گردد.

کارشناسان مجموعه رسام گلس در تمام مراحل اجرای شیشه دودبند با شما در ارتباط مستقیم می باشند تا مطابق با درخواست و سلیقه شما بهترین و با کیفیت ترین دودبند شیشه ای را به شما مشتریان گرامی ارائه دهد .

دودبند شیشه ای اداری

دودبند یا دوربند شیشه ای

دودبند شیشه ای یکی از مهمترین مباحث در ایمنی ساختمان می باشد. وظیفه اصلی این سازه شیشه ای جوگیری از سرایت دود و آتش بین طبقات مختلف ساختمان است.

در زمان آتش سوزی در یکی از طبقات ساختمان مسکونی و یا تجاری، دود و اتش بسرعت به واحدها و طبقات دیگر سرایت می نماید و احتمال خفگی افراد را ایجاد می نماید که در این میان با بکارگیر دودبند شیشه ای ، می توان احتمال این اتفاق را بسیار بسیار کم نمود.

گروه مهندسی رسام استیل با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی، با هدف گسترش و توسعه محصولات شیشه و استیل، اقدام به اجرای پروژه های مدرن ساختمانی نموده است و در این راستا آماده ارائه بهترین خدمات و محصولات با مرغوب ترین متریال از جمله دودبند شیشه ای و  بارانگیر شیشه ای در سراسر ایران می باشد.

دودبند شیشه ای اداری

تعریف دودبند (دوربند) شیشه ای مطابق قوانین و مقررات ملی ساختمان مبحث ۳ 

شیشه دودبند، یک الزام قانونی می باشد که در قوانین و مقررات ملی ساختمان در مبحث سوم آتش نشانی مشخص شده است و رعایت آن در تمام ساختمان های بیشتر از پنج طبقه الزامی می باشد.

توجه داشته باشید که در صورت عدم نصب شیشه دودبند در ساختمان، تخلف قانونی ساختمانی انجام شده و برگه پایان کار ساختمان تایید نخواهد شد.

 طبق این بند قانون ساختمان دودبند شیشه ای، وسیله جداسازی با مشخصات مقاوم در برابر حریق که به صورت افقی یا قائم می باشد که بصورت از کف تا سقف به منظور ممانعت از جریان دود و آتش، طراحی و ساخته می گردد.

دودبند شیشه ای مسکونی

مشخصات دودبند شیشه ای طبق این قانون:

1- شیشه دودبند یک دیواره ایمن و محافظ شیشه ای و با امکان باز و بسته شدن است که توان تحمل حرارت بیش از 1000 درجه سانتیگراد را دارد.

2- شیشه دودبنداز نوع شیشه های نشکن سکوریت باید باشد که علاوه بر امنیت زیبایی خاصی را هم به ورودی طبقات ساختمان ها می دهد.

3- در مجموع شیشه دودبند برای کاهش خطرات آتش سوزی و افزایش ایمنی و همچنین زیباتر کردن فضای داخلی ورودی واحدهای ساختمان مناسب است.

دودبند شیشه ای مجتمع مسکونی

ایمنی شیشه سکوریت دودبند

شیشه سکوریت  یک شیشه مقاوم در برابر حرارت و شکست می باشد که در محصولات مختلفی مانند درب, پنجره, پارتشین و… استفاده می گردد.

شیشه سکوریت در ترکیب سازه دودبند شیشه ای به دلیل قابلیت مقاومت بالا در برابر حرارت، از نفوذ اتش، دود و گرما به سایر طبقات جلوگیری می نماید.

از شیشه سکوریت می توان همچنین بعنوان جدا کننده فضاهای راه پله نیز استفاده نمود که علاوه بر بحث ایمنی، زیبایی خاصی به فضا ارائه می دهد.

شیشه سکوریت مورد استفاده در دوربند شیشه ای می تواند با توجه به سلیقه و درخواست مشتریان گرامی بصورت ساده و یا طرح سندبلاست و در رنگ های مختلفی ارائه می شود تا علاوه بر نکات ایمنی، زیبایی خاصی را به محیط اطراف واحد ساختمانی ارائه دهد. 

درب شیشه ای دودبند بصورت لولایی ساخته و اجرا می گردد تا تاییدیه سازمان آتش نشانی در پایان کار نیز گرفته شود. همچنین یراق آلات و اتصالات  آن نیز باید مرغوب ترین و با کیفیت ترین متریال باشد که دچار آسیب دیدگی و شکستگی نگردد.

گروه مهندسی رسام استیل طراح و سازنده و نصب کننده انواع باران گیر شیشه ای و بالکن شیشه ای و دودبند شیشه ای با حفاظت و امنیت بالا و در عین حال زیبا و ماندگار می باشد که در مدل ها و ابعاد گوناگون (با توجه به محل نصب) و با رنگ بندی متنوع آن را ارائه می دهد.

دودبند شیشه ای

مشخصات فنی درب دودبند  شیشه ای

درب های دودبند در بین طبقات راه پله و حدفاصل اسانسورها تا ورودی اصلی فضای مسکونی و تجاری قابل اجرا است.

شیشه مورد استفاده در این سازه شیشه ای از جنس  سکوریت درجه یک با آرم استاندارد همراه با یراق آلات  و اتصالات اصلی و درجه یک می باشد که براحتی شکسته و تخریب نمی گردد.

دودبندهای شیش های با توجه به میزان فضایی که در اختیار است بصورت دو لنگه و تک لنگه اجرا می گردد ولی اصول اساسی زیر را برای اجرای دقیق دودبندشیشه باید رعایت نمود:

1- لت های 90 و زیر 90 سانتیمتر دودبند شیشه ای به صورت تک لنگه خواهد بود.

2- لت های بالای 90 تا 120 سانتیمتر دودبند شیشه ای به صورت تک لنگه با یک هرزگرد خواهد بود.

3- لت های بالای 120 تا 200 سانتیمتر دودبند شیشه ای به صورت دولنگه اجرا خواهد شد.

بکارگیری استوپ و یا لولای شیشه به دیوار جهت کنترل حرکت درب (یا به اصطلاح آرام بند) الزامی است که در درب های دولنگه دو دستگاه استوپ و تک لنگه یک دستگاه استوپ استفاده می گردد.

دودبند شیشه ای

مزایای استفاده از دودبند شیشه ای

1- ایجاد محیطی ایمن برای جلوگیری از ورود دود و آتش به طبقات

2- عایق صوتی و حرارتی مناسب

3- جلوگیری از ورود اشعه UV به داخل محیط

4- مانع از نفوذ گرد و غبار به داخل محیط

5- استفاده به عنوان درب های اصلی ساختمان و درب های لابی

6- ایجاد محیطی امن و زیبا

7- تفکیک خروجی از سرسرای راه پله

8- حفاظت از محیط و انتقال نور به داخل محیط

9- زیبا سازی محیط

10- نصب آسان و سریع

11- قابلیت اجرا و سفارشی سازی در طرح ها و رنگ ها و ابعاد گوناگون

رسام گلس با ساخت و اجرای انواع متنوعی از دودبند شیشه ای در ابعاد و مدل های مختلف و با استفاده از مرغوب ترین و با کیفیت ترین متریال و یراق الات توانسته است در طول سالها فعالیت خود در سراسر ایران، رضایت حداکثری مشتریان گرامی را فراهم آورد.

دودبند شیشه ای ساختمان مسکونی

تعمیر و نگهداری دودبند شیشه ای

درست است که شیشه دودبند در معرض آسیب زیادی قرار ندارد اما ممکن است در اثر ضربه شدید شکسته شود و یا درب آن از حالت رگلاژ خارج شود. رگلاژ کردن و تعمیر و تعویض اتصالات و یراق آلات و حتی شیشه های آن براحتی انجام می شود.

رگلاژ :

منظور از رگلاژ، تنظیم و هماهنگ سازی ارتباط میان قطعات و یراق آلات مختلف دودبند شیشه ای و تعمیر به موقع آنها می باشد.

توجه کنید که :

تعمیر و تعویض قطعات شیشه دودبند باید توسط افرادی متخصص و با تجربه و آموزش دیده انجام شود تا ضرر جانی و مالی بهمراه نداشته باشد!

در هنگام نصب و تعویض توجه داشته باشید که شیشه، افتادگی نداشته باشد و در جای خود بخوبی قرار گرفته باشد تا طول عمر بالای آن تضمین گردد.

دودبند شیشه ای مسکونی

قیمت شیشه دودبند | قیمت درب شیشه دودبند

مواردی که در قیمت نهایی دودبند شیشه ای تاثیرگذار هستند به شرح ذیل می باشد:

1- متراژ و ابعاد شیشه به کار رفته در دودبند

2- یراق آلات و اتصالات مورد استفاده

3- لنگه درب های استفاده شده

4- طرح و رنگ انتخابی

قیمت نصب و اجرای شیشه دودبند بر مبنای متر مربع می باشد که جهت مقایسه و قیمت حدودی در ادامه جدولی خدمت شما ارائه می شود.

لیست قیمت شیشه دودبند (تومان)

متر مربع

3 الی 4

5 الی 6

6 الی 7

متراژ بالای 7

1

250

240

220

200

2

235

220

200

190

3

220

210

190

185

4

210

200

180

170

در همه شیشه های دودبند از استوپ و هرزگرد استاندارد کار گذاشته می شود.

شیشه مورد استفاده سکوریت نشکن می باشد.

اتصالات استیل و یا آلومینوم می باشد.

دودبند شیشه ای پاساژ تجاری

اجرا و نصب شیشه دودبند

در صورت تماس با کارشناسان فروش رسام گلس و ارسال کارشناس در مکان شما، ابعاد دقیق و نقشه پروژه ، استخراج شده و تمامی قسمت‌های آن از جمله تعداد درب، رنگ شیشه دودبند یا فریم شیشه دودبند و… با شما بررسی می گردد و مطابق سلیقه شما و در نظر گرفتن قوانین و مقررات ملی ساختمان، پیش فاکتور برای شما ارسال می گردد.

پس از تایید شما، مراحل ساخت و مونتاژ اجزای دود بند انجام می شود و زمان نصب دودبند شیشه ای به شما اعلام و تکنسین های باتجربه نصب در روز اعلام شده در محل شما برای اجرا و نصب حاضر می شوند.

تمامی قطعات مصرفی  و اتصالات و یراق آلات استفاده شده در دودبند دارای ضمانت می باشد. کارشناسان ما تا زمان کسب رضایت کامل، در کنار شما خواهند بود.

درب شیشه دودبند باید بصورت لولایی با شیشه هایی یکدست و بدون موج همراه با اتصالاتی مقاوم در برابر حرارت ساخته شود. دستگیرهای دودبند شیشه ای از جنس استیل ساخته می شود.

 

دودبند شیشه ای اداری

در شکل زیر  به ابعاد استاندارد دودبند شیشه ای (منبع: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران) اشاره شده است: استفاده از پیش ورودی با تهویه طبیعی

ضوابط اجرای دودبند

دودبند شیشه ای چیست؟

دودبند یا بعبارتی دوربند شیشه ای یکی از سازه های مهم و مورد نیاز در بحث ایمنی ساختمان می باشد. وظیفه اصلی دودبند شیشه ای جلوگیری از سرایت آتش و دود بین طبقات مختلف ساختمان ها مسکونی و تجاری می باشد.

چرا رسام گلس را برای اجرای دودبند شیشه ای انتخاب کنیم؟

گروه مهندسی رسام گلس با بیش از یک دهه سابقه درخشان فعالیت در زمینه تولید و ساخت و اجرای پارتیشن های شیشه ای و انواع دودبند شیشه ای، آماده اجرای پروژه های دکوراتیو ساختمانی شما مشتریان گرامی می باشد. 

رسام گلس یک شرکت تولید کننده شیشه سکوریت و یراق آلات می باشد و با دارا بودن متخصصان و کارشناسان و تکنسین های حرفه ای و باتجربه آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی در سراسر ایران می باشد.

ثبت سفارش دودبند شیشه ای چگونه انجام می شود؟

شما می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما ضمن راهنمایی و مشاوره شما، تا انتهای اجرای پروژه شما را همراهی کنند.

پس از قرارداد با شرکت رسام گلس، نصب و اجرای دودبند چند روز طول می کشد؟

پس از ثبت درخواست با توجه به نوع و ابعاد پروژه شما، مدت زمان مورد نیاز جهت تولید و نصب دودبند شیشه ای به شما اعلام می گردد. تلاش ما بر این است تا در کوتاه ترین زمان، با کیفیت ترین محصول را به شما ارائه دهیم.

دودبند شیشه ای

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.

از محصولات مشابه دیدن فرمایید:

پروژه ها

19- اجرای درب استیل تک لنگه
18- اجرای درب استیل حفاظ دار
17- سازه های استیل
16- کاور استیل ستون
15- اجرای درب استیل
14- اجرای آینه های مدرن و دکوراتیو
11- نرده استیل
10- اجرای پله شیشه ای و نرده شیشه ای
9- اجرای پله استیل طلایی
8- اجرای پله چوبی و نرده استیل

جستجو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Project Six

Project Six

17- سازه های استیل

17- سازه های استیل