سلام ، به سایت گروه مهندسی رسام استیل خوش آمدید.

09127228198

09198906993

تهران - شمس آباد - کوچه قریب پلاک 1415

نمای اسپایدر – نمای شیشه ای اسپایدر – قیمت شیشه اسپایدری

نمای اسپایدر – نمای شیشه ای اسپایدر – قیمت شیشه اسپایدری

نمای اسپایدر- نمای شیشه ای اسپایدر- قیمت شیشه اسپایدری

نمای اسپایدر- نمای شیشه ای اسپایدر- قیمت شیشه اسپایدری

نمای اسپایدر یکی از شیک ترین و خیره کننده ترین نماهای ساختمانی می باشد که در صنعت ساختمان سازی و معماری طرفداران بسیاری دارد.

در این مقاله می خوانید:

نمای شیشه ای اسپایدر ترکیب زیبایی از شیشه و فلز می باشد که سازه ای شیشه ای و یک پارچه را برای نمای ساختمان ایجاد می کند.

نمای شیشه اسپایدر بسیار زیبا و مدرن و شیک می باشد و بیشتر در ساختمان های عمومی مانند فروشگاه های بزرگ، فرودگاه ها، سینماها و مراکز ادارات دولتی از نمای شیشه ای عنکبوتی استفاده می گردد.

اتصال عنکبوتی نمای شیشه ای اسپایدر

در نماهای شیشه ای قدیمی نصب پنل های شیشه ای بدون فریم امکان پذیر نبود اما با سیستم شیشه اسپایدری نمای بدون فریم به زیباترین و امن ترین شکل ممکن انجام می گردد.

در نماهای شیشه ای قدیمی، پنل های شیشه ای بوسیله یک فریم ( قاب) به نمای ساختمان متصل می شدند، اما با پیشرفت ها اخیر مهندسی ساختمان، جدیدا از سیستم شیشه اسپایدر استفاده می گردد که بوسیله اتصالات عنکبوتی شکل و بدون نیاز به فریم خاصی، نمای اصلی شیشه ای ساختمان پوشش داده می شود.

نمای شیشه ای اسپایدر

در این مقاله علمی در باره مطالب زیر صحبت خواهد شد:

  • نمای اسپایدر چیست؟
  • نمای شیشه ای اسپایدر
  • سیستم های نمای اسپایدر
  • شیشه اسپایدری
  • قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
نمای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر چیست؟

نمای شیشه اسپایدر یکی از مدل های زیبا و شیک و مقاوم نماهای شیشه ای ساختمانی می باشد که به صورت شبکه ای بهم پیوسته از پنل های شیشه ای اجرا می گردد که دارای سیستم های متنوعی می باشد.

نمای اسپایدر در مدل های متنوعی اجرا می شود که از جمله می توان به موراد زیر اشاره نمود:

 نمای اسپایدر کابلی

فین گلس

 خرپا

نمای شیشه ای اسپایدر

علت نامگذاری این مدل نمای شیشه ای به نمای اسپایدر ( عنکبوتی) به دلیل استفاده از اتصالات استیلی می باشد که به شکل عنکبوتی می باشند و پنل های شیشه ای را به یکدیگر متصل می کنند. این اتصالات یک چیدمان مناسب و یک اتصال عالی را برای ایجاد یک نمای شیشه ای امن و زیبا ایجاد می کنند.

این سازه در برابر زلزله و طوفان های احتمالی بسیار مستحکم می باشد و دلیل آن هم معلق بودن صفحات شیشه ای در سازه نگهدارنده نما می باشد.

پنل های شیشه ای که در نمای اسپایدر مورد استفاده قرار می گیرند از نوع سکوریت و لمینت شده می باشند تا هم در برابر ضربات و فشارات وارده مقاوم باشند و هم اینکه اگر احیانا در صورت حادثه ای، شکسته شدند، شکل خود را حفظ کنند و بر سر افراد حاضر در زیر نما، فرود نیایند!

تعیین قیمت نمای اسپایدر

با توجه به اینکه چه ابعادی از شیشه قرار است در نمای ساختمان استفاده گردد و نوع سازه پشتیبان، قیمت نمای شیشه ای اسپایدر مشخص می گردد. 

یعنی در ابتدا بر اساس شکل و ساختار ساختمان، شیشه اسپایدر باید طراحی شود و بعد از آن با توجه به طرح نمای اسپایدر و البته شرایط مالی خریدار، بهینه ترین سیستم پشتیبان نمای شیشه ای اسپایدر انتخاب می گردد و با توجه به اتصالات و یراق آلات، در نهایت قیمت نمای اسپایدر استخراج می گردد.

قیمت نمای شیشه اسپایدر بر اساس متر مربع محاسبه می گردد و اگر از شیشه لمینیت به جای شیشه سکوریت استفاده گردد قیمت نهایی افزایش خواهد یافت.

نمای شیشه ای اسپایدر

گروه مهندسی رسام استیل با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات و با تجربه ترین کارشناسان و مهندسان و گروه های نصب حرفه ای، طراحی و اجرای پروژه های نماسازی انواع ساختمان های اداری و تجاری و پله های شیشه ای را در سراسر ایران و با رضایت حداکثری توانسته است انجام دهد.

بهره گیری از بهترین و مرغوب ترین یراق آلات نمای شیشه ای اسپایدر در تمام پروژه ها و همچنین همکاری با بزرگترین برندهای مطرح کشور درتولید شیشه سکوریت و لمینت، تضمینی بر کیفیت و مرغوبیت بالای محصولات و خدمات ما می باشد.

اتصال نمای شیشه ای اسپایدر

استفاده از نمای اسپایدر شیشه ای مزیت هایی دارد که عبارتنداز:

1- ساخت نمای شیشه با پنل های بزرگ

2- زیبایی و شیک بودن نمای اسپایدر

3- سرعت بالای نصب نمای اسپایدر

4- پیوستگی و یک دست بودن نمای شیشه ای اسپایدر

5- ایمنی و مقاومت کم نظیر

6- مقاومت و واکنش مناسب در برابر زلزله و طوفان

7- افزایش شفافیت و روشنایی طبیعی و نور دهی و عایق مناسب صدا

نمای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر شیشه ای – نمای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر شیشه ای یک دیوار امن و محافظ بهمراه ظاهری شفاف و زیبا و شیک می باشد که علاوه بر ایجاد حفاظت از ساختمان بعنوان عایق جدا کننده سرما و گرما و باد و باران میان فضای داخل ساختمان و فضای بیرونی عمل می نماید.

 این سیستم یک پوشش شیشه ای محافظ است با ظاهر شفاف و زیبا که یک دیواره امن و شیشه ای است و وظیفه ایجاد یک عایق جدا کننده در برابر سرما، گرما، باد و باران بین داخل ساختمان و محیط بیرون را دارد.

برای اجرای این نمای شیشه ای شیک و مدرن از اتصالات و یراق آلات اسپایدری از جنس استیل و یا الومینیوم استفاده می گردد. طراحی و اجرای این اتصالات عنکبوتی بسیار دقیق و محاسبه شده انجام می گردد تا علاوه بر ایجاد استحکام و مقاومت نمای شیشه اس اسپایدر، یک زیبایی خاص و خیره کننده ای را هم ایجاد نماید.

ایمنی در نمای اسپایدر شیشه ای بسیار بالا می باشد بگونه ای که اتصالات اسپایدری توان تحمل 8 ریشتر زلزله را بخوبی دارند!

با استفاده از نمای اسپایدر شیشه ای نور دهی و شفافیت نمای ساختمان بیشتر می گردد و با بهره گیری از طیف وسیعی از پنل های شیشه ای رنگی و شفاف نیز می توان این زیبایی و نور دهی را دوچندان نمود.

نمای شیشه ای اسپایدر

معرفی سیستم های نمای شیشه ای اسپایدر

در نمای اسپایدر شیشه ای با توجه به سازه اصلی ساختمان و همچنین مدل طراحی ظاهری نما، می توان از شاسی و اسکلت نگهدارنده پوسته داخلی شیشه ای نما استفاده کرد که با توجه به شرایط پروژه و بودجه مالی، گزینه ای مناسب ارائه داده خواهد شد.

با توجه به نکته ای که بیان شد نمای شیشه ای اسپایدر به سه دسته تقسیم می گردد که هر کدام مزیت هایی را دارند که به شرح ذیل می باشد:

نمای اسپایدر سیستم کابلی

نمای شیشه اسپایدر کابلی در ترکیب خود از کابل های گالوانیز یا استیل استفاده می کند که به صورت شبکه ای یا تور مانند می باشند و با عبور از اتصالات اسپایدری ( عنکبوتی)، کل سیستم سازه شیشه ای را به شاسی و نگهدارنده اصلی متصل می نماید.

نمای شیشه ای اسپایدر کابلی علاوه بر انعطاف پذیری عالی از استحکام بالایی نیز برخوردار می باشد و این ویژگی ها امکان نصب پنل های شیشه ای بسیار بلند را آسان می سازد. در نمای شیشه اسپایدر کابلی، کابل ها بگونه ای طراحی و اجرا می گردند که به لحاظ زیبایی شناسی کمترین ایراد را وارد می سازند.

 این سازه شیشه ای یکی از مدرن ترین و شیک ترین سازه های شیشه ای در صنعت ساختمان سازی می باشد.

نمای شیشه ای اسپایدر سیستم کابلی
نمای شیشه ای اسپایدر سیستم کابلی

نمای اسپایدر سیستم فین گلس

نمای شیشه ای اسپایدر فین گلس از ستون های شیشه ای چند لایه به ضخامت های 20 میلیمتر بهره می برد که بعنوان سازه نگهدارنده نما می باشد.

اجرای سازه فین گلاس
اتصالات سازه شیشه ای فین گلاس

نمای اسپایدر سیستم خرپا – نمای اسپایدر استیل

این نمای اسپایدر ترکیبی از یک سازه پشتیبان که از جنس استیل و یا آهنی و  به صورت ستون هایی عمودی از پروفیل یا لوله می باشد به همراه یراق آلات اسپایدری و پنل های شیشه ای اجرا می گردد.

دراین مدل نمای اسپایدر، شیشه های اسپایدری به طور مستقیم به قاب هایی فلزی سازه پشتیان که بسیار مستحکم می باشند، وصل شده اند.

این سیستم  نمای اسپایدر یکی از رایج ترین نماهای اسپایدر است و طراحی آن از سایر نماهای دیگر اسپایدری آسان تر است.

یکی از ویژگی های اصلی این نما، نور دهی و شفافیت بسیار بالای آن می باشد.

نمای شیشه ای اسپایدر سیستم خرپا
نمای شیشه ای اسپایدر سیستم خرپا

روش اجرای نمای اسپایدر

تخمین وزن سازه در نمای اسپایدر شیشه ای کاری دقیق و تخصصی می باشد و درصورتی که در محاسبه ابعاد شیشه ها و فاصله سوراخ کاری پنل های شیشه ها اشتباهی رخ دهد و جزئیات نمای اسپایدر دچار خطا گردد خسارت سنگینی به روند اجرای نمای اسپایدرشیشه ای وارد می گردد که براحتی قابل جبران نیست.

روش اساسی  اجرای نمای اسپایدر اینگونه می باشد که در ابتدا یک نقشه بردار باتجربه از مکان اجرای نمای شیشه ای اسپایدر اندازه برداری دقیق می کند و اطلاعات را به طراح نمای شیشه ای ارائه می دهد. 

سپس طراح نمای اسپایدر با توجه به شاسی نگهدارنده پنل های شیشه ای و همچنین اسکلت ساختمان، نمای اسپایدر مطلوب و بهینه را طراحی می نماید. بعد از آن نقشه های زیر سازی و پنل های شیشه ای و محل دقیق اتصالات اسپایدری را به مسئول ساخت و اجرای نما ارائه می دهد.

در مرحله بعد کارشناسان و تکنسین های بخش نصب و اجرای سازه، اقدام  به ساخت سازه نگهدارنده نما با استفاده از لوله و پروفیل های استیل ضدزنگ می کنند که می تواند بصورت:

  • سازه خرپایی باشد (که پس از پایان کف سازی لوله یا پروفیل استیل با ضخامت 2 سانتیمتر به سقف و کف ساختمان وصل می شود)
  • یا سازه ای که از ترکیب کابل های استیل و گالوانیزه ایجاد می گردد (سیستم کابلی)
  • یا ستون های شیشه ای سکوریت و لمینت شده به ضخامت 20 میلی متر که به آن سازه فین گلاس هم گفته می شود.
نمای شیشه ای اسپایدر خرپا

در ساخت سیستم پشتیبان نمای اسپایدر باید از مرغوب ترین متریال ها استفاده گردد و با دقت ساخته و اجرا گردد چرا که مهمترین قسمت در اجرای نمای شیشه ای اسپایدر می باشد.

مهندس ناظر پروژه نیز در تمام این مراحل حضور دارد و با نظارت کامل بر روند کار، از بروز خطا جلوگیری می نماید.

در مرحله بعد باز هم نقشه بردار باتجربه بر اساس سیستم سازه ای پشتیبان که ساخته شده است مجددا اندازه برداری های خود را با مترهای دقیق لیزری انجام می دهد تا نقشه ساخت پنل های شیشه ای با دقت بالایی تحویل کارخانه شیشه سازی شود.

پس از تحویل شیشه های نمای اسپایدر، جاگذاری اتصالات اسپایدری ( با جنس استیل ضدزنگ 316) در محل مناسب خود طبق نقشه طراح انجام می گردد (با روش جوشکاری آرگون به ستون های استیل متصل می شوند) و سپس پنل های شیشه ای بوسیله همین اتصالات اسپایدری بر روی نمای ساختمان نصب می شوند.

پس از نصب شیش ها در مکان دقیق خود، فضای میان شیشه ها بوسیله چسب ها سیلیکونی پر می شود تا هم مانع نفوذ آب به ساختمان شود وهم سبب محفاظت بیشتر شیشه ها شود.

فضایی که در بین شیشه ها وجود دارد سبب می شود تا در زمان فشارات و ضربات وارده از سمت سازه ساختمان هنگام زلزله، جام های شیشه ای به یکدیگر برخورد نکنند.

لطفا برای اطلاعات دقیق از قیمت بروز نمای شیشه ای اسپایدر با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نمای شیشه ای اسپایدر

شیشه اسپایدری

شیشه‌های مورد استفاده در اجرای نمای شیشه‌ای اسپایدر به دلیل وجود فشار بالا بر روی سازه، ازنوع شیشه لمینت است که در ضخامت های مختلفی با توجه به شرایط مکان نصب و سازه ساختمان استفاده می شود. البته برای نماهایی با ارتفاع کمتر از 3 متر می توان از شیشه سکوریت نیز استفاده نمود.

به دلیل تمرکز فشارهای خارجی بر روی نمای شیشه ای اسپایدر مانند باد و جاذبه، به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه های ساده در نمای اسپایدری وجود ندارد و حتما باید شیشه های سکوریت و لمینیت شده با ضخامت حداقل 10 میلیمتر مورد استفاده قرار گیرد.

شیشه سازه اسپایدر از نوع شیشه نشکن می باشد که بتواند یک عایق صوتی و حرارتی بسیار خوب نیز باشد.

نمای شیشه ای اسپایدر

گروه مهندسی رسام استیل یکی از پیشگامان طراحی و اجرای سازه شیشه ای اسپایدر در ایران میباشد که این نمای زیبا را با بالاترین استاندارد اجرا می نماید.

ابعاد شیشه ای نمای اسپایدر توسط طراح نمای شیشه ای استخراج می گردد و معمولا بصورت تقریبی حداکثر بین عرض 420 و طول 240 سانتیمتر می باشد که البته برای هر پروژه باید اندازه دقیق محاسبه گردد. ضخامت شیشه اسپایدر هم بین 10 تا 12 میلیمتر می باشد.

اتصال شیشه های اسپایدری به اسکلت نما بوسیله اتصالات عنکبوتی از جنس استیل ضدزنگ صورت می پذیرد.

نوع شیشه مورد استفاده در نمای شیشه اسپایدر در تعیین قیمت نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد.

در نمای شیشه ای اسپایدر از شیشه های دوجداره نیز استفاده می گردد که دارای یک رینگ آلومینیومی میان دو جداره شیشه است.

شیشه های کریستالی نیز با ایجاد شفافیت بالا یکی دیگر از گزینه ها برای نمای اسپایدر شیشه ای می باشند که در مناطقی که روز های ابری زیادی دارند استفاده می شود.

همچنین می توان در اجرای این سازه از شیشه های ضد ضربه و شیشه های ضد گلوله نیز استفاده نمود.

اتصالات اسپایدر

یراق آلات نمای اسپایدر

اتصالات و یراق آلات نمای اسپایدر شیشه ای از جنس استیل ضدزنگ 316 و یا استیل 304 می باشد که هیچ زنگ زدگی و اکسیداسیون و پوسیدگی نخواهد داشت و با استحکام بالایی که دارد پنل های شیشه ای را بخوبی در کنار یکدیگر نگه خواهد داشت.

یکی از نکاتی که در تعیین نوع یراق الات و اتصالات نمای اسپایدر مهم است، سیستم سازه نگهدارنده نمای اسپایدر است. بدینگونه که اتصالات و یراق آلات نمای اسپایدر سازه های فین گلس و کابلی از سایر یراق آلات گران تر می باشد ( شکل یراق آلات نمای اسپایدری به صورت X یا H می باشد).

اتصال اسپایدر

گروه مهندسی رسام استیل انواع مختلف مدل های نمای شیشه ای اسپایدر  را با بهترین کیفیت و مرغوب ترین متریال و مطابق شرایط محیط نصب و سلیقه مخاطب طراحی و ساخته و اجرا می گردد.

 

قیمت نمای اسپایدر – قیمت نمای شیشه اسپایدر

نمای اسپایدر شیشه ای یک سیستم سازه ای پیشرفته می باشد که قیمت نهایی آن به عوامل بسیاری وابسته می باشد. از اینرو امکان محاسبه دقیق قیمت این سازه بدون مشخص شدن ظاهر و ساختار نمای ساختمان و کیفیت اجزا و اتصالات آن غیر ممکن است. 

قیمت دقیق را می توان پس از طراحی نمای سازه و همچنین در نظر گرفته بودجه لازم برای اجرای پروژه و تعیین سیستم اجرایی نمای اسپایدر شیشه ای مشخص نمود.

در محاسبه قیمت اجرای نمای اسپایدر مواردی که در ادامه بیان می شود تاثیرگذار هستند:

1- جنس و کیفیت شیشه به کار رفته در نمای اسپایدر از نظر سکوریت یا لمینت بودن، تک جداره یا دو جداره بودن، ابعاد و ضخامت شیشه ها

2- اندازه شیشه هم یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت نمای ‌شیشه‌ای اسپایدر می باشد. منظور از اندازه شیشه همان بزرگی و مساحت شیشه است که هر چه مساحت شیشه بیشتر باشد، به همان اندازه هه قیمت نمای شیشه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال، اندازه شیشه صرفاً در بزرگی و مساحت آن خلاصه نمی گردد. شیشه‌ ها از نظر ضخامت نیز متنوع بوده و اندازه‌های متفاوتی را دارند.

3- کیفیت و جنس یراق آلات اسپایدری و چند شاخه بودن یراق آلات اسپایدریا

4- متریال مورد استفاده و همچنین سیستم سازه پشتیبان نمای اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر

یراق الات و اتصالاتی که در نمای اسپایدر استفاده می گردد کاملا وابسته به این می باشد که از چه سیستمی برای اجرای نمای شیش های اسپایدر قرار است استفاده گردد. 

در این میان نمای اسپایدر فین گلاس به دلیل اتصالات دقیقی که دارد، قیمت بالاتری نسبت به سایر سیستم های سازه ای اسپایدر دارد.

اگر بخواهیم بطور مقایسه ای و حدودی قیمت نمای شیشه اسپایدر را بیان کنیم باید بگوییم که :

برای سازه اسپایدری با شیشه های سکوریت با ضخامت 10 تا 12 میلیمتر قیمت بین 400 هزار تومان تا 500 هزار تومان می باشد و برای سازه اسپایدری با ضخامت های بالاتر و شیشه های سکوریت و لمینت شده قیمت بین 600 هزار تومان تا 800 هزار تومان می باشد.

نمای شیشه ای اسپایدر

لیست قیمت نمای شیشه ای اسپایدر

احتراما قیمت های نمای شیشه ای اسپایدر در حال بروز رسانی می باشد، لطفا جهت اطلاعا دقیق از قیمت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید.

قیمت نمای اسپایدر

ردیف

شرح

قیمت به تومان

1

قیمت نمای اسپایدر با سازه پشتیبان لوله ای

لطفا تماس بگیرید

2

قیمت نمای اسپایدر با سازه پشتیبان خرپا فلزی

لطفا تماس بگیرید

3

قیمت نمای اسپایدر با سازه پشتیبان فین گلاس

لطفا تماس بگیرید

4

قیمت نمای اسپایدر با سازه پشتیبان کابل کششی

لطفا تماس بگیرید

5

قیمت نمای اسپایدر با سازه پشتیبان میله کششی

لطفا تماس بگیرید

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.

از محصولات مشابه دیدن فرمایید:

پروژه ها

19- اجرای درب استیل تک لنگه
18- اجرای درب استیل حفاظ دار
17- سازه های استیل
16- کاور استیل ستون
15- اجرای درب استیل
14- اجرای آینه های مدرن و دکوراتیو
11- نرده استیل
10- اجرای پله شیشه ای و نرده شیشه ای
9- اجرای پله استیل طلایی
8- اجرای پله چوبی و نرده استیل

جستجو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Project Six

Project Six

17- سازه های استیل

17- سازه های استیل